سلامت پديا سلامت پديا .

سلامت پديا

هزينه بچه دار شدن در كانادا

هزينه بچه دار شدن در كانادا با بيمه و بدون بيمه

بهداشت و سلامت عمومي در كشور كانادا به شكل يك سيستم با بودجه دولتي فعاليت مي كند. اگر شما يك شهروند يا مقيم دائم در كانادا باشيد، امكان دسترسي به اين سيستم بهداشتي و سلامت را خواهيد داشت.

با در اختيار داشتن خدمات اين سيستم، هزينه تولد فرزند در كانادا با بيمه ممكن است رايگان باشد و يا براي كساني كه از اتاق هاي خصوصي استفاده مي كنند فقط به چند صد دلار برسد.

توريست ها و افرادي كه مقيم كانادا نيستند بايد هزينه ها را از جيب خود پرداخت كنند مگر اينكه تحت پوشش برنامه هاي بيمه بين المللي سلامت باشند كه اين برنامه ها هزينه بچه دار شدن را پوشش مي دهند.

در اينجا هزينه تولد فرزند كانادا بدون بيمه و يا دسترسي به سيستم سلامت كانادا را آورده ايم:

  • به دنيا آوردن طبيعي كودك: ۵ الي ۸ هزار دلار كانادا
  • سزارين نوزاد: بين ۱۰ الي ۱۲ هزار دلار كانادا

سوالي  كه بسياري از كاربران از ما مي پرسند اين است آيا يك غير مقيم يا بازديد كننده كه ويزاي توريستي يا انواع ديگري از ويزا را در اختيار دارد مي تواند كودك خود را در كانادا به دنيا آورد؟ آيا تولد توريستي در كانادا وجود دارد؟

اگر زماني كه در كانادا به عنوان يك غير مقيم، بازديد كننده يا توريست حضور داشته باشيد و نياز به تولد كودك خود پيدا كنيد، امكان استفاده از خدمات پزشكي و درماني را خواهيد داشت.

با اين حال در اين شرايط، سيستم سلامت كانادا هزينه تولد فرزند كانادا را تحت پوشش قرار نخواهد داد. اگر مي خواهيد هزينه هاي درماني را از جيب خود پرداخت نكنيد بايد حتما از برنامه هاي بيمه بين المللي استفاده كنيد.

تولد توريستي در كانادا محبوب است چرا كه اين كشور توسعه يافته حق كسب شهروندي را به هر نوزادي كه در آنجا به دنيا بيايد مي دهد و توجهي به وضعيت شهروندي والدين و ويزاي آن ها نخواهد داشت.

هزينه لقاح مصنوعي IVF در كانادا چقدر است؟

در سال ۱۹۷۸ ميلادي اولين نوزاد به روش لقاح مصنوعي و خارج از بدن به دنيا آمد. از آن زمان تاكنون شاهد پيشرفت هاي متعددي در اين حوزه بوده ايم كه يكي از آن ها درمان IVF بوده و به زوج هايي كه در بچه دار شدن مشكل دارند كمك مي كند. اما هزينه مربوط به اين روش خاص بچه دار شدن در كانادا چقدر است؟

آيا فردي كه مقيم كانادا نيست، به عنوان توريست وارد اين كشور شده است و يا ويزا خاصي دارد مي تواند از روش هاي درماني باروري و لقاح مصنوعي استفاده كند؟ آيا خدمات پزشكي توريستي در كانادا وجود دارد؟

اگر شما فردي غير مقيم، بازديد كننده و يا توريست در كانادا هستيد، امكان رفتن به يك كلينيك خصوصي لقاح مصنوعي براي درمان برايتان فراهم است.

با اين حال ممكن است نياز باشد هزينه هاي مربوط به اين پروسه هاي درماني را خودتان پرداخت كنيد و صلاحيت استفاده از كمك هزينه هاي مالي را نداشته باشيد، مگر اينكه تحت پوشش بيمه هاي پزشكي و درماني بين المللي باشيد.

در حالت عمومي به دليل جهاني بودن حوزه بهداشت و سلامت كشور كانادا، اين كشور به عنوان يكي از مراكز درماني توريستي به حساب مي آيد. با اين حال براي درمان هاي تخصصي انتخابي نظير لقاح مصنوعي ممكن است هيچ تخفيف و كمك هزينه اي برايتان در نظر گرفته نشود.

براي اطلاعات بيشتر در خصوص هزينه تولد فرزند در كانادا مي توانيد به آدرس زير مراجعه كنيد:

https://iranaplo.com/2434

 

 


برچسب: #بچه-دار-شدن-در-كانادا، #ويزاي-كانادا، #لقاح-مصنوعي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۹ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۰:۰۰ توسط:نويسنده موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :