سلامت پديا سلامت پديا .

سلامت پديا

آنژيو از دست

آنژيو از دست بهتر است يا پا

طبق تحقيقي كه در ۶۴ امين نشست سالانه كارديولوژي آمريكا ارائه شد، در مواردي كه كارديولوژيست ( متخصص قلب و عروق ) يا متخصص آنژيوگرافي  در جريان درمان بيماران مبتلا به سندرم كرونري حاد و قرار گرفته تحت آنژيوگرافي كرونري، به جاي استفاده از شرياني در كشاله ران از طريق شرياني در دست به قلب دسترسي پيدا كرده، خطر خونريزي شديد و همچنين مرگ به طور چشم گيري كاهش يافته است.

نويسندگان اين مطالعه بيان داشتند كه نتايج تحقيق بايد سبب يك ارزيابي مجدد در دستورات باليني شده و آنژيو از طريق رگ دست روش اول براي بسياري از فرايند هاي قلبي باشد كه بر پايه ورود كاتتر به شريان هستند. در حال حاضر آنژيوگرافي قلب از طريق دست در تعداد كمي از موارد در ايالات متحده استفاده مي شود.

خطرات آنژيوگرافي چيست

تمامي فرايند هاي تهاجمي مي تواند عوارض داشته باشند. با اين كه خطرات آنژيوگرافي قلب كم است اما صفر نيست. رايج ترين خطرات و عوارض آنژيوگرافي مربوط به محل دسترسي به شريان هستند.

عوارض آنژيوگرافي قلب

خطرات و عوارض آنژيوگرافي شامل كبودي محل ورود كاتتر به رگ و يا درد خفيف دست بعد از انجام اين فرايند مي باشد. اين عوارض كاملا طبيعي و رايج مي باشد و پس از مدت اندكي از بين خواهد رفت.

براي اطلاع از عوارض آنژيوگرافي و يا خطرات احتمالي پس از آن اينجا را كليك كنيد.


برچسب: #آنژيو، #آنژيوگرافي، #متخصص-آنژيوگرافي،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۴۸:۰۴ توسط:نويسنده موضوع:

:: مطالب مشابه
[RelPostTitle] [RelPostTitle]
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :