سلامت پديا سلامت پديا .

سلامت پديا

درمان خانگي زگيل تناسلي مردان با سير

در اكثر موارد زگيل تناسلي ناشي از ويروسي پاپيلوماي انساني يا HPV است. بيش از 120 سويه HPV وجود دارد، اما انواع 6 و 11 سويه هايي هستند كه باعث زگيل تناسلي مي شوند.

ممكن است لازم باشد كه براي درمان زگيل تناسلي به پزشك متخصص زگيل تناسلي خود مراجعه كنيد. همچنين ممكن است شما بخواهيد زگيل هاي تناسلي خود را در خانه درمان كنيد. در اينجا هفت درمان خانگي زگيل تناسلي در زنان و مردان كه ممكن است كمك كننده باشند را آورده ايم.

1- درمان خانگي زگيل تناسلي مردان با چاي سبز

چاي سبز در برابر زگيل هاي تناسلي موثر است. چاي سبز در يك پماد به نام sinecatechins Veregen وجود دارد كه به صورت تجويزي در دسترس است. همچنين مي توانيد عصاره ى چاي سبز را خريداري كنيد و يك يا دو قطره به روغن نارگيل اضافه كنيد و بر روى زگيل ها اعمال كنيد.

2- درمان گياهي زگيل تناسلي مردان با سركه سيب سرخ

اين سركه مشابه داروهاي تجويزي، كه براي كشتن ويروس استفاده ميشود، است. شما مي توانيد پنبه را به سركه سيب آغشته كنيد و آن را به زگيل ها بماليد. كه از مواد تشكيل دهنده اسيدي براي كشتن ويروس استفاده مي كنند.

3-درمان زگيل تناسلي با سير

شواهدي وجود دارد كه استفاده از عصاره ى سير بر روى زگيل ها مي تواند به ناپديد شدن آن ها كمك كند. براي درمان زگيل تناسلي مردان و زنان مي توانيد عصاره ى سير را خريداري كنيد و به طور مستقيم بر روى زگيل ها اعمال كنيد. همچنين مي توانيد از يك سرى گاز استريل آغشته به سير و روغن را استفاده كنيد.

4_ روغن درخت چاي براي زگيل تناسلي

 روغن درخت چاي يك روغن اساسي است كه در برابر قارچ و ساير ارگانيسم ها، از جمله شپش سر، سودمند است. روغن درخت چاي هم چنين ممكن است به عنوان يك درمان خانگي زگيل تناسلي مفيد باشد. شما ميتوانيد يك قطره روغن درخت چاي رقيق را مستقيما بر روي زگيل تناسلي اعمال كنيد. مخلوط يك قطره روغن درخت چاي با يك قطره روغن حامل مانند روغن نارگيل ميتواند محلول را رقيق كند.

بعضي از افراد ممكن است به روغن درخت چاي حساسيت داشته باشند، بنابراين مقدار كمي از آن را روي دستتان آزمايش كنيد. اگر بعد از 24 ساعت هيچ واكنشي وجود نداشته باشد، مى توانيد از آن استفاده كنيد.

روغن درخت چاي مي تواند آزاردهنده باشد و باعث ايجاد سوزش يا التهاب شود كه باعث كاهش اندازه ى زگيل مي شود. بهتر است چند بار براي چند هفته از آن استفاده كنيد. اگر مصرف آن بيش از حد آزاردهنده است، مصرف آن را متوقف كنيد.

5- درمان خانگي زگيل تناسلي با سبزيجات

سبزيجات از جهات مختلفى براي شما مفيد هستند، سبزيجاتى مانند:

 كلم
 كلم بروكلي
 جوانه هاي بروكسل
 كاهو
 گل كلم
اين سبزيجات حاوى ايندول ٣ كربينول هستند، كه مي توانند در درمان خانگي زگيل تناسلي مفيد باشند و زگيل ها را ناپديد كنند. توصيه مي كنيم روزانه 4 تا 5 بار سبزيجات بخوريد.

6- فولات و ويتامين B-12

بين كمبود فولات و ويتامين B12 و افزايش خطر ابتلا به HPV ارتباطى وجود دارد. مصرف مولتي ويتامين يا مكمل هاي فولات و B-12 ممكن است به بدن شما كمك كند تا از عفونت HPV جلوگيري كند و زگيل را ناپديد كند.

7- رژيم غذايي و شيوه زندگي سالم

داشتن زگيل هاي تناسلي فشار زيادي روي بدن شما ايجاد مي كند. براي بدن شما دشوار است كه با ساير مشكلات بهداشتي، همراه با زگيل ها مقابله كند. براي كمك به بهبود سريعتر بدنتان، بايد هر گونه عوامل استرس زائي مانند سيگار كشيدن يا غذاهاى ناسالم را دور بريزيد.

غذاهايي كه در رژيم غذايي شما قرار مي گيرند عبارتند از:

 غذاهاي غني از آنتي اكسيدان مانند زغال اخته، گيلاس، گوجه فرنگي و فلفل
 سبزيجات با برگ سبز تيره مانند اسفناج و كلم بروكلي
 غلات كامل
 آجيل
 حبوبات
 گوشت كم چربي
اين غذاها مي توانند به تقويت سيستم ايمني بدن و همچنين كاهش HPV كمك كنند.

غذاهايي كه بايد از خوردن آنها اجتناب كنيد عبارتند از:

 هر گونه آلرژن هاي غذايي ممكن مانند لبنيات، سويا، ذرت و مكمل هاي غذايي
 غذاهاي تصفيه شده مانند نان سفيد و ماكاروني
 گوشت قرمز
 غذاهاي فرآوري شده با چربي ترانس
 كافئين و ديگر محرك ها

شما مي توانيد در خانه به درمان زگيل هاي تناسلي كمك كنيد. اما هم چنان بايد زير نظر پزشك درمان خود را پيش ببريد. اگر عفونت هاى مقاربتى باعث ايجاد زگيل هاي شما شده باشند ممكن است به درمان هاي ديگرى نياز داشته باشيد.

برگرفته از مقاله درمان خانگي زگيل تناسلي مردان با سير از وب سايت:

https://drkarami.com/

دكتر حسين كرمي

متخصص جراحي كليه، مجاري ادراري تناسلي و فوق تخصص درمان آندوسكوپي و لاپاراسكوپي


برچسب: #درمان-خانگي-زگيل-تناسلي، #زگيل-تناسلي، #درمان-زگيل-تناسلي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۱:۱۳ توسط:نويسنده موضوع:

فرم دهي لب

به خاطر داشته باشيد در تزريق ژل لب طبيعي و اصلاح طبيعي فرم لب شما، لب ها نبايد از حالت اصلي  و مرزهاي لب خارج شوند و در عين حال مي بايست چروك هاي طبيعي لب حفظ شود.

به زبان ساده تر، به سادگي توسط عموم قابل تشخيص نباشد كه شما تغييري در چهره خود داده ايد.

✅ استفاده از ژل هاي ارزان قيمت چيني و فرم هاي مصنوعي كه هر روز نظاره گر آن هستيم، ترس زيادي در دل علاقمندان به تزريق لب و اصلاح طبيعي فرم لب ايجاد كرده است.

✅ در خصوص ترس از عوارض اصلاح طبيعي فرم لب بايد آگاه باشيد تمام ژل هاي معتبر از هيالورونيك اسيد طبيعي (از طبيعيت گرفته شده با منشا غيرحيواني) ساخته شده است، هيالورونيك اسيد به صورت طبيعي در بدن ما موجود است.

✅ همچنين يكي ديگر از دغدغه هاي مراجعين درد است، كه بايد در جريان باشيد در اين مركز از بي حسي كامل استفاده مي شود و شما هيچ گونه حسي، حين تزريق نخواهيد داشت.

✅ براي تغيير فرم لب معمولا (در اكثر افراد) يك سي سي ژل هم در دومرحله و به فاصله دو هفته انجام مي شود تا به نهايت طبيعي بودن برسيم، شايان ذكر است مرحله دوم تزريق هزينه اي ندارد.

براي تغيير در اين عضو مهم بايد حتما جوانب احتياط را رعايت كرد. دو عنصر مهم و تاثيرگذار در اين خصوص:

1- كيفيت مواد تزريقي
2- تجربه پزشك

متاسفانه در سال هاي گذشته بسياري از متقاضيان به تزريق ژل هاي دائم تمايل داشتند، اما بايد اين نكته را به خاطر داشته باشيد هر ماده خارجي در بدن با واكنش طبيعي آن، در دراز مدت مواجه خواهد شد كه اين مساله باعث بروز عفونت و عوارض جبران ناپذيري خواهد شد، (به دليل آزار دهنده بودن تصاوير از قرار دادن آنها در وب سايت معذوريم، مي توانيـد با جستجوي عبارت Lip Injection Infection در گوگل تصاوير عفونت هاي لب را مشاهده كنيد).

در بهترين شرايط پس از استفاده از ژل هاي دائم، اگر لب ها دچار عفونت نشوند پس از گذشت چند سال به شكل “گلوله گلوله” خواهند شد كه متاسفانه خارج كردن آن از لب بسيار سخت و دشوار خواهد بود.

فرم دهي لب

 يكي از نكات مهم روش ايمن اصلاح طبيعي فرم لب با تزريق ژل لب طبيعي، تزريق بهترين نوع ژل مي باشد.

معجزه اي به نام هيالورونيك اسيد

اين ماده در بافت پوست هر نقطه بدن و در همه نژاد‌ها وجود دارد. اسيد هيالورونيك فضاي بين الياف كلاژن و الاستين را پر مي‌كند، آب را در پوست نگه داشته و حجم پوست را حفظ مي‌كند. با افزايش سن هم اين ماده رفته رفته كاهش مي يابد و به عبارت ديگر، راز جوان ماندن پوست وجود اين ماده در بدن مي باشد، با تزريق اين ژل در لب مي توان فرم لب را اصلاح كرد.

از سوي ديگر به دليل عدم ماندگاري دائم پس از گذشت 6 الي 18 ماه به تدريج جذب بدن و سپس دفع خواهد شد، همچنين اگر از فرم ايجاد شده راضي نباشيد پس از گذشت چند روز مي توان با تزريق هيالورونيداز (Hyaluronidase) كل تاثير ژل را از بين برد و به حالت قبل بازگرداند.

نكته آخر و مهم ترين اصل در اصلاح طبيعي فرم لب ، كيفيت ژل هاي تزريق شده است در حال حاضر در بازار ايران ژل هاي بسياري موجود است كه مورد تاييد وزارت بهداشت نمي باشند (فراموش نكنيد كه استانداردهاي وزارت بهداشت در خصوص كالاهاي وارداتي بسيار سخت گيرانه مي باشد و كالايي كه تاييديه وزارت بهداشت را دارد يقينا مورد اطمينان خواهد بود) در بين ژل هاي تاييد شده از سوي وزارت بهداشت ژل هاي آسيايي و اروپايي قرار دارند كه در اين مركز ژل هاي آسيايي تزريق نمي شوند (اين ژل ها به نسبت ژل هاي اروپايي قيمت فوق العاده ارزان تري حتي گاها تا نصف قيمت دارند).

مهم ترين ويژگي ژل هاي اروپايي تضمين حفظ فرم طبيعي لب و همچنين عدم عوارض مي باشد، به خاطر داشته باشيد به دليل اندكي تفاوت قيمت با سلامت خود و زيبايي چهره تان بازي نكنيد.

هزينه تزريق ژل لب

قيمت تزريق ژل لب بسته به برند آن متفاوت است و به صورت ميانگين براي هر سي سي از 1.800.000 تا 2.700.000 هزار تومان مي باشد.

توجه : در حال حاضر به علت نواسانات قيمت دارو، هزينه ها تقريبي مي باشند. لطفا يك روز قبل از مراجعه به صورت تلفني قيمت ها را استعلام بفرماييد.

براي آگاهي از علت تفاوت قيمت تزريق ژل هاي لب، گونه، خط خنده و… با ما همراه باشيد.

ژل هاي موجود در اين مركز براي اصلاح طبيعي فرم لب شامل موارد زير مي باشند:

ژل ژوويدرم ساخت لابراتوآر آلرگان امريكا، ژل آلياكسين ساخت لابراتوآر IBSA كشور ايتاليا، Stylage ساخت لابراتوآر Vivacy كشور فرانسه و Teosyal ساخت لابراتوآر Teoxane كشور سوئيس كه اين كمپاني ها با تكنولوژي ريز ذرات اقدام به ساخت ژل مي كنند كه فرم آن بسيار طبيعي و غيرقابل تشخيص است.

براي اطلاعات بيشتر در خصوص اصلاح طبيعي فرم لب مي توانيد به آدرس زير مراجعه كنيد:

https://drmajidzadeh.com/187

دكتر گيتا مجيدزاده
پوست | مو | زيبايي | ليزر موهاي زائد

 

 


برچسب: #فرم-دهي-لب، #ژل-ژوويدرم، #زيبايي-لب، #تزريق-لب،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۵۴:۳۸ توسط:نويسنده موضوع:

انواع واريكوسل

انواع واريكوسل

عليرغم پيشرفت در تكنولوژي هنوز بهترين وسيله تشخيص واريكوسل معاينه توسط پزشك متخصص جراح كليه مي باشد كه در معاينه باليني سه حالت بسته به شدت واريكوسل كشف مي شود:

1- واريكوسل خفيف يا درجه يك

كه فقط با زور زدن بيمار در حالت ايستاده سياهرگ هاي بيضه كمي گشاد مي شوند

2- واريكوسل درجه دو

رگها كاملاً گشاد هستند و نيازي به زور زدن ندارند

3- واريكوسل درجه سه

رگها شديداً گشاد و مثل يك كيسه كرم در بالاي بيضه حتي با نگاه و بدون معاينه ديده مي شوند. درد مزمن بيضه و كوچكي بيضه ممكن است دو علامت ديگر و علت مراجعه بيمار به پزشك گردد.

آيا واريكوسل درمان داروئي دارد؟

واريكوسل درمان داروئي ندارد و قطعي ترين روش درمان واريكوسل فقط جراحي واريكوسل است. عمل جراحي باعث بهبودي در كيفيت اسپرم به ميزان 60% و اثر آن بعد از 6 ماه مشخص مي شود.

 آيا همه موارد واريكوسل نياز به جراحي دارد؟

جواب منفي است. تنها موارد قطعي انجام عمل واريكوسل عبارت است از:

  1. شدت بالاي واريكوسل در نوجواني كه باعث كوچكي بيضه مي شود
  2. ناباروري مردانه كه يك زوج اگر به مدت يكسال بدون جلوگيري و بدون اينكه خانم مشكلي داشته باشد بچه دار نشوند در صورت كشف واريكوسل در مرد بايد آن را جراحي كرد
  3. آزمايش مني يا اسپرمي كه مختل است كه تعداد حركت اسپرم پائين و شكل آنها اغلب غيرطبيعي باشد.

اگر واريكوسل شديد را درمان نكنيم چه اتفاقي مي افتد؟

تحليل رفتن و كوچك شدن بيضه و ناباروري دو اتفاقي هستند كه ممكن است به دنبال عدم درمان واريكوسل در بيضه روي دهند.

نحوه عمل واريكوسل چگونه است؟

امروزه جراحي واريكوسل به سه روش در دنيا انجام مي شود.

1- عمل جراحي باز و سنتي

كه با برش 2 سانتي محل عبور وريد ها در كانال اينگوينال طناب بيضه را بيرون آورده و رگهاي وريدي خراب شده كه اغلب كلفت و برجسته شده اند را جدا و با نخ گره و قطع مي كنيم. در روش باز سنتي ممكن است بعضي از وريدها واريس بيضه كه با چشم غير مسلح ديده نمي شوند باقي مانده و باعث عود شوند و يا شريان هاي بيضه اشتباهي قطع شوند و باعث كوچكي بيضه بعد از عمل گردند و يا رگ هاي لنفي كاملاً جدا نشوند و باعث هيدروسل يا آب آوردن بيضه شوند.

2- عمل واريكوسل با ليزر

چيزي به اسم عمل ليزري واريكوسل وجود ندارد و جنبه ي تبليغاتي دارد. بستن رگ هاي خراب واريكوسل با ليزر در دنيا تا اين لحظه يعني سال 2019 ميلادي هنوز تحقق نيافته است.

3- روش ميكروسرجري

در ميكروسرجري به روش سنتي با برش باز روي كانال و محل عبور رگ هاي بيضه طناب بيضه را بيرون مي آوريم كه تا اينجا شبيه عمل باز و سنتي مي باشد، فرق روش ميكروسرجري با عمل باز معمولي در اين است كه پس از بيرون كشيدن طناب بيضه رگ هاي آن را زير ميكروسكوپ و با بزرگنمائي 5-6 برابر مي كنيم و در نتيجه زير ميكروسكوپ سياهرگ و سرخرگ و عروق لنفاوي با بزرگنمائي خود را نشان مي دهند و لذا با دقت بالائي عمل جدا كردن سياهرگ هاي واريس و خراب شده از نوع سالم انجام مي شود و لذا باعث مي شود كه احتمال آسيب به شريان بيضه و آسيب به رگهاي لنفي سيار پائين آمده و لذا امكان آب آوردن بيضه بعد از عمل و امكان عود عمل و كوچكي بضه بعد از عمل كاملاً پائين مي آيد.

پس عمل ميكروسرجري انجام عمل جراحي باز زير ميكروسكوپ مي باشد.

4- عمل لاپاراسكوپي واريكوسل

امروزه شعار عالم جراحي انجام عمل هاي بزرگ از شكاف كوچك است. در بيش از 90 درصد موارد عمل لاپاراسكوپي جايگزين شكاف هاي يك و چند جراحي باز در رشته هاي مختلف شده است. به عنوان مثال جراحي هاي روده، معده، رحم و تخمدان و در رشته ارولوژي: برداشتن كليه ها، ترميم تنگي هاي حالب، برداشتن كيست هاي بزرگ كليه و تشخيص و درمان بيضه هاي پائين نيامده و غيره امروزه به روش لاپاراسكوپي و بدون جراحي انجام مي شود.

در اين روش با گذاشتن سه عدد لوله بسيار باريك در شكم و تزريق گاز و عبور دوربين احشاء داخل شكمي را با بزرگنمائي بيش از 20 برابر مشاهده مي كنيم و لذا عمل هاي جراحي با ديد مستقيم و بزرگنمائي عالي و از طريق حداقل برش هاي پوستي انجام مي شود.

يكي از اين موارد درمان واريكوسل به روش لاپاراسكوپي است كه در اينجا سه عدد تروكار باريك در ناف و كناره هاي آن تعبيه مي شود كه پس از چند روز از عمل محل بخيه ها اصلاً محسوس نمي باشد و عمل در عرض 10-15 دقيقه انجام و رگ هاي خراب شده بيضه را با بزرگنمائي مشخص و آنها را از رگ هاي سالم جدا كرده و با كوتر مي سوزانيم. شانس آسيب به شريان و كوچك شدن بيضه در اين عمل صفر است و به علت بزرگنمائي كاملاً مي توان سياهرگ ها را از نسوج لنفي كاملاً جدا كنيم و لذا شانس آب آوردن بيضه يا هيدروسل را بسيار پائين بياوريم.

براي اطلاعات بيشتر در خصوص عمل لاپاراسكوپي واريكوسل مي توانيد به آدرس زير مراجعه كنيد:

https://drkarami.com/862

 

دكتر حسين كرمي

جراح و متخصص كليه


برچسب: #واريكوسل، #لاپاراسكوپي، #عمل-واريكوسل،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۵۰:۴۹ توسط:نويسنده موضوع: