سلامت پديا سلامت پديا .

سلامت پديا

واريس

واريس، نوعي از بيماري است كه طي آن دريچه كنترل گردش خون سياهرگ دچار انسداد شده و باعث جمع گشتن خون در رگ ها مي شود. اين انسداد به شكل تورم رگ ها و آبي و بنفش شدن بر روي پوست ظاهر مي شود. درمان واريس پا به روش هاي مختلف صورت مي گيرد كه جراحي يكي از روش هاي درمان آن است.

درمان واريس با عمل جراحي

جراحي واريس پا به برداشتن رگ وريدي پا گويند كه سبب درمان درد و سوزش حاصل از واريس است. طي اين عمل، رگ مبتلا به واريس، مسدود گشته و سپس از شكاف ايجاد شده روي پا توسط جراح، خارج مي گردد.

جراحي واريس سبب بهبود اين بيماري در فرد مي گردد و درد ناشي از آن برطرف مي شود اما از نظر ظاهري، رگهاي عنكبوتي از بين نمي روند و هم چنان بر روي پوست باقي خواهند ماند.

عوارض جراحي واريس

جراحي، همواره عوارض مخصوص به خود را دارد و پس از انجام آن، فرد نمي تواند تا مدتي به فعاليت بپردازد و حتي يك شبانه روز بايد بستري باشد. اما نكته اينجاست كه جراحي واريس پا، تنها راه درمان آن نمي باشد و درمان هايي همچون ليزر واريس پا، اسكلروتراپي، راديوفركانسي و ... از روش هاي ديگر درمان رگ هاي واريسي پا مي باشند. در اين موارد بيمار نيازي ندارد كه بستري شود و دوره نقاهت آن نيز بسيار كوتاهتر از درمان به روش جراحي مي باشد. هم چنين در روش ليزر، نياز به بيهوشي بيمار نيست و طول مدت زمان درمان نيز كمتر مي باشد.

عوارض درمان نكردن واريس

لازم به ذكر است كه بي توجهي نسبت به درمان واريس مي تواند عوارض خطرناكي هم چون آمبولي ريه داشته باشد و باعث ايجاد موارد حادتر شود.

ديدن علائمي نظير خستگي در مچ پاها، بي قراري پا و سنگيني آن و ... مي تواند زنگ خطري باشد براي وجود عارضه واريس در فرد كه بايد هر چه سريعتر بهترين راه درمان را براي آن انتخاب نمود.

كلينيك فوق تخصصي درمان واريس پا

دكتر مهرداد اقدسي

برگرفته از وب سايت:

https://www.iranvein.com/


برچسب: #واريس، #واريس-پا، #درمان-واريس،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۵ دى ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۰۵:۲۹ توسط:نويسنده موضوع: